Usługi

Medycyna estetyczna

Oferujemy Państwu szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Korekcja zmarszczek, wolumetria i mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym

 

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. Na jego utratę najbardziej narażone są kobiety w wieku około 25 lat. Z podobnym problemem zmagać się będą panie, które poddają się intensywnym kuracjom odchudzającym. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane do wypełnień ubytków w tkankach oraz służą do wypełnienia zmarszczek, nawilżania, rewitalizacji i ujędrniania skóry, pobudzania procesów regeneracyjnych czy poprawienia konturu twarzy. Procedury z użyciem hialuronowego stanowią wysoki odsetek wszystkich procedur znajdujących zastosowanie w medycynie estetycznej. Do najbardziej popularnych z nich należy wprowadzanie techniką mezoterapii kwasu hialuronowego do skóry w formie krystalicznego, przejrzystego i plastycznego żelu. Podaje się go w miejscu powstawania zmian starczych przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go bez znieczulenia lub przy użyciu żelu znieczulającego. Trwa on 20-40 minut. Jego zadaniem jest związanie wody, a w efekcie wywołanie spęcznienia tkanki oraz jej napięcie. Przekłada się to na wygładzenie zmarszczek i poprawienie konturu twarzy. Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się powoduje to, że zabiegi z ich użyciem trzeba powtarzać dwa do trzech razy w roku. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjentуw oraz szeregu czynników, jak wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia. Czynniki takie, jak częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego. Ilość i gęstość kwasu hialuronowego zależy od tego, czy wypełniać się nim będzie usta, zmarszczki czy też wykorzystywany będzie do zabiegu mezoterapii. Kwas hialuronowy stosuje się także podczas zabiegu powiększania ust, korekty nosa.

 

Korekcja zmarszczek toksyną botulinową

 

Toksyna botulinowa typu A w medycynie wykorzystywana jest od wielu lat. W latach 90-tych minionego stulecia rozpoczęto stosowanie tego leku w medycynie estetycznej. Używano go do wygładzania zmarszczek i leczenia nadmiernej potliwości. Od tamtej pory toksyna botulinowa zyskała na całym świecie ogromną i stale rosnącą popularność. Podstawowe zalety zastosowania toksyny botulinowej w wygładzaniu zmarszczek to duża skuteczność, prostota (zabieg trwa zwykle kilkanaście minut), minimalne ryzyko.

Wskazania do zabiegu:
Zmarszczki górnego piętra twarzy:
- zmarszczki poprzeczne czoła
- Tzw. lwia zmarszczka (pionowa zmarszczka między brwiami)
- Tzw. kurze łapki (zmarszczki po bokach oczu)
Dolne piętro twarzy:
- zmarszczki wargi górnej tzw. zmarszczki palacza
- opadające kąciki ust
- Zmarszczki królicze
- zmarszczki szyi
- bródka marmurkowa
- Leczenie bruksizmu
- Leczenie migreny

Na czym polega zabieg?

Zabieg podania toksyny botulinowej nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Nie wyłącza również pacjenta z obowiązków dnia codziennego. Czas wykonania zabiegu to około 20 minut. Preparat wstrzykuje się w okolicę zmarszczek, nakłuwając skórę - wyznaczone partie twarzy - bardzo cienką igłą według ściśle określonego planu. Zabieg jest dobrze tolerowany, nie wymaga znieczulenia. Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 72 godzinach, a pełny efekt terapii widoczny jest po upływie 10-14 dni i utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy. Opóźnione działanie leku jest niewątpliwą zaletą tej metody. Pozwala to przyzwyczaić się do nowego wyglądu skóry. Twarz jest gładka, ale pozbawiona efektu maskowatości. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

 

Lipoliza iniekcyjna - skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

 

Lipoliza iniekcyjna to jedna z metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie.

Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. "Obrzęknięte" komórki pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza, jest w pełni bezpieczna i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu.

Zabieg jest przeznaczony dla osób z przeciętną wagą, które borykają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, który nie poddaje się diecie i ćwiczeniom.

Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie. Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, celem uruchomienia z komórek usuwania tłuszczu i ułatwienia jego transportu przez naczynia chłonne. Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla zabiegów inwazyjnych (np. liposukcja, lipoliza laserowa) lub też może stanowić uzupełnienie tych zabiegów.

Wskazania:
- Podwójny podbródek
- Fałd tłuszczu na brzuchu - „wałeczki” tłuszczowe
- Tłuszcz na udach - tzw. bryczesy
- Tłuszcz na pośladkach
- Byczy kark
- Tłuszcz w okolicy pach
- Ginekomastia męska
- Biodra

 

Lici liftingujące PDO - lifting bez skalpela

 

Nici PDO to rozpuszczalne nici, które skutecznie pozwolą odzyskać naturalny i młodszy wygląd. Zabieg jest połączeniem rewitalizacji skóry z delikatnym liftingiem, co w efekcie poprawia kondycję i napięcie skóry. Technologia liftingu nićmi PDO nie wymaga użycia skalpela, jest szybka, bezpieczna i niemal bezinwazyjna. Nici polidioksanowe (PDO) wchłaniają się do 8 miesięcy, a efekty zabiegu utrzymują się około 2 lat. PDO Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-55 lat, którym zależy na:
- wygładzeniu zmarszczek
- ujędrnieniu i uelastycznieniu skóry
- poprawieniu owalu twarzy
- rozjaśnieniu i poprawieniu jej kolorytu

Wskazania:
- pionowe i poziome zmarszczki czoła
- lifting czoła
- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
- dolna powieka - worki
- policzki
- wyraźny fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo-jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- V lifting
- opadające policzki i obszar pod żuchwą
- fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki
- Zmarszczki na szyi i dekolcie

Na czym polega?

Nici PDO umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkich igłach, przy pomocy których wprowadza się je w określone partie twarzy lub ciała. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Rezultaty widoczne są u pacjentów zaraz po wprowadzeniu nici PDO w skórę. Z każdym kolejnym dniem efekty są bardziej widoczne, gdyż po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, a otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.

Dlaczego warto?

Polidioksanon (PDO), z którego zbudowane są nici jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Technika aplikacji nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Niewątpliwą zaletą nici PDO jest to, że mogą być aplikowane niemal na całym ciele – służą zarówno do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak również biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. W zależności od miejsca, nici liftingujące poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawa się jej koloryt, a pory zwężają się.

 

Leczenie nadpotliwości

 

Pocenie się jest całkowicie naturalne i spełnia bardzo ważną funkcję w naszym organizmie – reguluje utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Pocimy się, kiedy ćwiczymy, kiedy podejmujemy wysiłek fizyczny, kiedy jest nam gorąco. Na ciele każdego człowieka znajduje się około 2-3 milionów gruczołów potowych z czego 2/3 zlokalizowane są na dłoniach i stopach. Czasem możemy nawet wydalić do kilku litrów dziennie i jest to całkowicie normalne.

Nadmierne pocenie występuje wtedy, gdy bez przerwy zauważamy u siebie wilgotne dłonie, stopy, pachy – jest to zjawisko nie tylko krępujące, ale również utrudniające codzienne kontakty interpersonalne i funkcjonowanie. Nadmierne pocenie może również prowadzić do obniżenia samooceny, poczucia własnej wartości, wycofania się z życia towarzyskiego i depresji. Nadmierna potliwość (hiperhydroliza) pojawia się, kiedy organizm produkuje pot w ilości, która nie jest niezbędna do ochłodzenia organizmu.

Leczenie nadmiernej potliwości przy użyciu toksyny botulinowej

Zabieg można wykonać na okolicę pach, dłoni, stóp oraz czoła. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym na obszarze zabiegowym wykonuje się płytkie iniekcje z toksyny botulinowej, która powoduje blokadę nerwowo- gruczołową, hamując tym samym wydzielanie potu. Leczenie nadpotliwości botoksem zaliczane jest do mało bolesnych zabiegów. Na skutki działania toksyny botulinowej, musimy poczekać ok. dwóch tygodni, a efekt utrzymuje się ok 9 miesięcy.

Pozostałe usługi