W naszych gabinetach oferujemy Państwu nowoczesne uzupełnienia protetyczne pojedyńczych zębów, jak i rozległych braków w uzębieniu.
Służą do odbudowy pojedynczych, mocno zniszczonych zębów. Wyglądem przypominają czapeczkę odtwarzającą budowę anatomiczną zdrowego zęba. Trwałą, ekonomiczną opcją, zapewniającą dobrą estetykę są korony porcelanowe na podbudowie metalowej. Najpiękniejszy wygląd gwarantują natomiast korony pełnoceramincze oraz korony na bazie tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle trwałym.
Pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe uzębienie pacjenta. Dzięki temu, że są cementowane na stałe zapewniają duży komfort użytkowania - nieporównywalnie wyższy niż jakiekolwiek protezy ruchowe, wyjmowane przez pacjenta. Mosty wykonuje się najczęściej z porcelany na podbudowie z metalu lub cyrkonu.
Licówka jest cienką płytką porcelanową, przyklejaną na zęby przednie. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, przebarwienia lub złamane brzegi sieczne.
Zwane potocznie przez pacjentów sztyftami. Wykonywane są z metalu, włókna szklanego, złota lub cyrkonu. Pozwalają na wzmocnienie korzenia zęba i stanowią rusztowanie, na którym cementuje się koronę protetyczną.
Alternatywa dla zwykłych uzupełnień kompozytowych w dużych ubytkach. Są wykonywane przez technika protetyka i cementowane przez lekarza. Cechują się dużą wytrzymałością i pozwalają na dokładną odbudowę anatomii bruzd i guzków zęba.
Należą do uzupełnień ruchomych, które pacjent wyjmuje na noc w celu oczyszczenia. Wykonuje się je w przypadkach braków zbyt rozległych na wykonanie mostu. Proteza ta składa się z metalowego szkieletu zaopatrzonego w elementy stabilizujące oraz akrylowe zęby. W stosunku do tradycyjnych protez osiadających akrylowych, cechuje się przede wszystkim mniejszą rozległością. Jest lepiej tolerowana i wygodniejsza. Pozwala na bardziej fizjologiczne przenoszenie sił żucia na zęby i dziąsła przez co korzystniej wpływa na stan jamy ustnej i kości wyrostka zębododołego.
Pozwalają na odtworzenie całości lub części uzębienia. Są najtańszym rozwiązaniem, ale niestety najmniej komfortowym dla pacjenta. Utrzymują się na błonie śluzowej dziąseł i podniebienia oraz przy pomocy klamer opierają się na zębach pacjenta. W celu polepszenia ich stabilizacji można zastosować implanty oraz zatrzaski.
Nowoczesna protetyka wykorzystuje elementy zapewniające lepszą stabilizację oraz utrzymanie protez szkieletowych i osiadających. Są one niewidoczne i zwiększają komfort użytkowania uzupełnień.