Podstawą dobrego leczenia jest odpowiednia diagnostyka. Nasza klinika wyposażona jest w nowoczesną aparaturę rentgenowską firmy Carestream, gwarantującą dokładne badanie i bezpieczeństwo.
W celu wykonania badania prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie. Zdjęcia wykonujemy wyłącznie na podstawie aktualnego skierowania. Aby zapewnienić wysoką jakość badania, zdjęcia RTG i tomografie wydawane są w wersji cyfrowej - na płycie CD.
CBCT czyli tomografia wiązki stożkowej jest szybszą i bezpieczniejszą odmianą tomografi komputerowej (TK).
W przeciągu kilkunastu sekund uzyskujemy trójwymiarowy obraz kości oraz zębów. Dzięki temu możemy zaplanować kompleksowe leczenie stomatologiczne. Badanie CBCT wykorzystujemy w czasie leczenia implantologicznego, ortodontycznego oraz endodontycznego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić rzeczywisty przebieg kanałów zębowych, położenie przestrzenne zatrzymanych zębów jak i dobrać idealny implant.
CBCT, jak i zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne, wykonujemy na innowacyjnym aparacie Carestream 8100 SC 3D. Jest to nowoczesny sprzęt charakteryzujący się najwyższą rozdzielczością na rynku oraz dawką promieniowania zredukowaną aż o 87% w stosunku do konkurencyjnych urządzeń.
Ciekawostką jest, że pojedyncze badanie CBCT zajmuje na dysku komputera pojemność około 400 mb, a zdjęcie panoramiczne 1 mb. Już sama wielkość pliku pokazuje jak dużo informacji daje ta technologia w stosunku do dotychczasowych rozwiązań.
Dzięki temu krótkiemu badaniu uzyskujemy obraz wszystkich zębów pacjenta na jednym zdjęciu. Pozwala to na rutynową kontrolę uzębienia i kości szczęk. Zaleca się aby każdy pacjent wykonywał zdjęcie pantomograficzne co rok, w celu wczesnej diagnostyki ewentualnych zmian i nieprawidłowości.
Inaczej zdjęcie boczne głowy. Jest niezbędne do właściwego zaplanowania i kontroli leczenia ortodontycznego.